Zdobyli Śnieżnik
Dodane przez SALEIB dnia Lipiec 01 2013 15:19:25


Zdobyli ŚnieżnikSekcja turystyki pieszej RKS Kross Byczeń rozwija się coraz dynamiczniej. Kolejnym rajd tej grupy miał na celu zdobycie Śnieżnika (1425 m. n.p.m.) – najwyższej kulminacji Ziemi Kłodzkiej Sudetów Wschodnich).


- Tylko jedno jest niezmienne podczas naszych rajdów, oprócz doskonałej atmosfery tworzonej przez uczestników, tempo dostosowane do możliwości wszystkich turystów – komentuje jeden z organizatorów wyprawy- Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy w Kamieńcu Ząbkowickim. W sobotni, słoneczny poranek autobusem wyjechaliśmy do Siennej, leżącej u podnóża Czarnej Góry. Zdobywaliśmy ten szczyt „na raty”, pierwszy etap pokonaliśmy przy pomocy kolejki, a drugi, na wieżę widokową już per pedes (pieszo – przyp. red) . Widoki z wieży w pełni zrekompensowały niewielki wysiłek będący swoistą rozgrzewką przed marszem na szczyt Śnieżnika – dodaje turysta.Po marszu szlakami turystycznymi uczestnicy dotarli do schroniska „Na Śnieżniku” i tam po dłuższym odpoczynku wyruszyli na 17. co do wysokości szczyt Sudetów.
Malownicze widoki, nowe znajomości i przelatujący nad głowami szybowiec dopełnił paletę atrakcji, które dostarczyło zdobycie szczytu. Ciekawostką szlaku na szczyt były mijane przez uczestników, co kilkadziesiąt metrów słupy przypominające o granicy między Polską i Czechami. Dziś to tylko zwykłe oznaczenia symbolizujące niezbyt odległą, w czasie, niedostępność jej przekroczenia. Na szczęście dziś, to tylko okazja do zrobienia pamiątkowej fotki.